1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Danıştay Kararı Verdi. GÖREVLENDİRİLEMEZ
Danıştay Kararı Verdi. GÖREVLENDİRİLEMEZ

Danıştay Kararı Verdi. GÖREVLENDİRİLEMEZ

Danıştay; Müşavir olan personelin Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilemeyeceği kararını verdi.

A+A-

Danıştay Tarafından yine önemli bir karar çıktı. Danıştay 2. Dairesi tarafından verilen kararda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında yöneticilik yaparken çıkarılan kanun kapsamında müşavir olan personelin Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilemeyeceği kararını verdi.

Danıştay 2. Dairesi tarafından Kararda "Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı talimatı üzerine davacının görev konusu ve söz konusu görevde çalışacağı süre belirtilmiş ise de, Bakanlık müşavirlerinin doğrudan Bakana bağlı olması ve Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığından ayrı bir birim olarak düzenlenmesi sebebiyle, bu belirlemenin ve görevlendirme süresinin doğrudan Bakan tarafından yapılması gerekliliğini kaldıracak durumda olmaması karşısında, görev konusu ve söz konusu görevde çalışacağı süre belirtilmeksizin davacının Rehberlik/Teftiş Başkanlığı emrinde görevlendirilmesine yönelik dava konusu işlemde hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna varılmıştır." cümlelerine yer verildi.

İşte Danıştay Tarafından Verilen Karar

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.