1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Danıştay Memur Alımı Yapacak (Lise-Önlisans-Lisans)
Danıştay Memur Alımı Yapacak (Lise-Önlisans-Lisans)

Danıştay Memur Alımı Yapacak (Lise-Önlisans-Lisans)

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli memur alımı kapsamında aşçı, garson ve bahçıvan alımı yapacak. Danıştay personel alımına en az lise mezunları başvurabilecek. KPSS’den 60 puan şartı aranıyor. Danıştay personel alımı genel ve özel şartlar için tıklayınız.

A+A-

Danıştay Başkanlığı 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 60 puanı ile uygulama ve sözlü sınavı sonucuna göre sözleşmeli personel pozisyonunda 5 aşçı, 7 garson ve 5 bahçıvan hizmetinde çalıştırılmak üzere toplam 17 Destek Personeli alımı gerçekleştirilecektir.

 

Danıştay Başkanlığı sözleşmeli personel alımı kapsamında başvuruları 23 Ekim 2017 ile 27 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak. İlan metninde detayları yer alan başvuru formunu doldurarak belirtilen adrese başvuru tarihleri içerisinde gönderilmesi gerekiyor.

 

Danıştay personel alımı genel şartları şunlardır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin Genel Şartlarında yer alan "İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak" hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31 Aralık 1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

 

Bknz: Aşçı başvuru formu için tıklayınız.

Bknz: Garson başvuru formu için tıklayınız.

Bknz: Bahçıvan başvuru formu için tıklayınız.

 

2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına göre (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

 

Bknz: Danıştay personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

 

Özel şartlar şunlardır:

 

Garson Hizmetinde Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları!

 

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanlar; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

 

Aşçı olarak çalıştırılacaklar için başvuru şartları!

 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Aşçılıkla ilgili en az meslek lisesi mezunu olmak veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin veya diğer resmi Kurum veya Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

 

Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

 

Bahçıvan Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları!

 

En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Bahçıvanlık bonservisi sahibi olmak. (Sosyal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Bahçıvan” statüsünde çalışmış olduğuna dair Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi zorunludur.)

 

Bknz: Başvuru formunu doldurmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler