1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği! 9 Şubat 2019
Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği! 9 Şubat 2019

Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği! 9 Şubat 2019

Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 9 Şubat 2019 tarihli ve 30681 sayılı resmi gazetede yayımlandı. Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmelik detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

9 Şubat 2019 tarihli ve 30681 sayılı resmî gazetede Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği yayımlandı. Bugünkü resmi gazetede yayımlanan Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğine dair tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

“Danıştay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği” tüm detaylar şu şekildedir.

Danıştay Başkanlığı, DANIŞTAY PERSONELİ GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİ

Bu Yönetmeliğin amacı, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak Danıştay Başkanlığı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esasları belirlemektir.

Bu Yönetmelik, Danıştay Başkanlığında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelden bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen görevlere, görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacakları kapsar.

Bu Yönetmelik; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine İlişkin Esaslar

Hizmet grupları: Bu Yönetmelik kapsamında bulunan görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atama yapılacak kadrolar aşağıda belirtilmiştir.

Görevde yükselmeye tabi kadrolar:

Yönetim Hizmetleri Grubu; Yazı İşleri Müdürü, Yayın İşleri Müdürü, Personel ve Eğitim Müdürü, Kütüphane Müdürü, İdari İşler Müdürü, Arşiv Müdürü, Bilgi İşlem Merkezi Müdürü, Şef.

Bilgi İşlem Hizmetleri Grubu; Çözümleyici.

İdari Hizmetler Grubu; Ayniyat Saymanı, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Bilgisayar İşletmeni, Zabıt Katibi, Şoför.

Destek Hizmetleri Grubu; Aşçı, Bekçi, Dağıtıcı, Hizmetli, Mübaşir, Garson, Teknisyen Yardımcısı, Bahçıvan.

Unvan değişikliği suretiyle atama yapılacak kadrolar:

Mühendis, Mütercim, İstatistikçi, Fizyoterapist, Programcı, Tekniker, Hemşire, Laborant, Teknisyen, Sağlık Teknisyeni. Yönetmelik tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler