1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Danıştay’dan Aile Hekimliğinde Yıllık İzinler İle İlgili Önemli Karar
Danıştay’dan Aile Hekimliğinde Yıllık İzinler İle İlgili Önemli Karar

Danıştay’dan Aile Hekimliğinde Yıllık İzinler İle İlgili Önemli Karar

Danıştay aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarının yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devretmesini engelleyen düzenlemeyi iptal etti.

A+A-

Türk Sağlık Sen Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında Sağlık Bakanlığı’nca Çalıştırılan Personele Yapılacak Ek Ödemeler ile Sözleşme Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte yer alan ASM personenellerinin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesini engelleyen ve mazeret iznini 5 gün ile sınırlandıran düzenlemelerin iptali için Danıştay’da dava açmıştı.

Danıştay 5. Dairesi verdiği kararda Aile Hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarının yıllık izinlerinin bir sonraki yıla aktarılmasını engelleyen düzenlemenin iptal edilmesine hükmetti. Danışta ayrıca yıllık izinden sonra mazeret iznini 5 gün ile sınırlayan düzenlemenin de iptaline karar verdi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.