1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Danıştay'dan Yıllık İzin Vermeyen Amire Tazminat Kararı
Danıştay'dan Yıllık İzin Vermeyen Amire Tazminat Kararı

Danıştay'dan Yıllık İzin Vermeyen Amire Tazminat Kararı

Danıştay,yasal hakkı olan yıllık iznini kullandırmayan idareye tazminat cezasını onadı.

A+A-

Bursa'da yaşanan olayda, belediyede görevli bir memuru 2008 yılı içerisinde 4 ayrı tarihte izin talebinde bulunmasına rağmen, talebi idarece reddedilmiştir. Ancak aynı dairedeki benzer durumdaki kişilere yıllık izin verilmesine rağmen bu memurn izin talebi amir tarafından kabul görmemişti.

Konuyu idare mahkemesine taşıyan memur,idare mahkemeside memuru haklı bularak Belediyenin tazminat cezası ödemesini hükmetmişti.Ancak Bursa Büyükşehir Belediyesi konunun temyiz talebiyle Danıştay'a başvudu. 

Davayı görüşen Danıştay,İdare Mahkemesinin kararını onamış ve memuru haklı bularak idarenin tazminat cezası ödemesine oy birliği ile karar verdi.Ayrıca kararda, ödenecek tazminatın amire rüc'u edilmesi gerektiğine dikkat çekilmiştir. Danıştay 12. Dairesi, söz konusu bu kararı aynen onamıştır.

MAHKEME KARARI İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.