1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Danıştay'ın Sağlık Personeli ile Alakalı Önemli Kararı
Danıştay'ın Sağlık Personeli ile Alakalı Önemli Kararı

Danıştay'ın Sağlık Personeli ile Alakalı Önemli Kararı

Söz konusu Hükmük iptal edilmesi üzerine Düzce İl Sağlık Müdürlüğü idaresi Danıştay’a itiraz hakkını kullandı. Danıştay tarafından değerlendirilen

A+A-

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü il içi tayin için yayınladığı duyuruda Bulunduğu yerde tek personel olarak görev yapanların tayin talepleri değerlendirilmeyecektir" şeklindeki madde Türk Sağlık-Sen tarafından mahkemeye taşınmıştı.

Türk Sağlık-Sen Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il içi tayin için yayınladığı duyuruda Bulunduğu yerde tek personel olarak görev yapanların tayin talepleri değerlendirilmeyecektir" şeklindeki maddenin iptali için Sakarya 2. İdare Mahkemesine dava açmıştı. Sakarya 2. İdare Mahkemesi Türk Sağlık-Sen tarafından açılan düzenlemeyi iptal etmişti.

Söz konusu Hükmük iptal edilmesi üzerine Düzce İl Sağlık Müdürlüğü idaresi Danıştay’a itiraz hakkını kullandı. Danıştay tarafından değerlendirilen konu ile alakalı karara varıldı. Kararda ise; Tek başına çalışan personelin tayin isteme hakkından mahrum bırakılamayacağı vurgulanarak Sakarya 2. İdare Mahkemesinin verdiği iptal kararını onadı.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise konu ile alakalı olarak “Danıştay'ın bu onama kararı bu açıdan oldukça mühimdir. Hiçbir personel tayin hakkından mahrum edilmemelidir.” Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.