Dar Gelirliler Ve Suriyeliler İçin Çamaşırhane Kuruluyor

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin faydalanacağı, çamaşır...

35931
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde, dar gelirli vatandaşlar ile ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin faydalanacağı, çamaşır yıkama merkezi açılacak.

Akçakale Belediyesinin Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü (IOM)-UN Migration Agency ile birlikte yürüttüğü ortak çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Akçakale Belediyesi Kültür Merkezinde artık dar gelirliler ile Suriyeli sığınmacılar, kirli çamaşırlarını kolaylıkla yıkayıp kurutabilecek. 12 adet çamaşır makinesi, 4 adet kurutma makinesi ve ütü ile ütü masalarının bulunduğu çamaşırhaneden faydalanacakların konforu da düşünüldü. Televizyon ve klimanın da bulunduğu merkezden faydalanacak vatandaşlar, çamaşırları yıkanırken dinlenme imkanı bulabilecek. Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan, barınma, temizlik ve beslenmenin insanların en doğal ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Bu kapsamda yağışlı kış günlerinin de gelişini dikkate alarak, dar gelirli vatandaşlarımız ve Suriyeli kardeşlerimizin çamaşır yıkama ve kurutma sorununa çözüm getirdik” dedi.

Ayhan, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü ile ortak bir çalışma sonucu hayata geçirecekleri merkezin, vatandaşların konforu da düşünülerek hazırlandığını bildirdi. Temizlik imandan gelir sözünü hatırlatan Ayhan, dinimizce de temizliğin önemine dikkati çekerek, çamaşırhanenin tüm Suriyeli konuklara ve dar gelirli vatandaşlara hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Başkan Ayhan, çamaşırhaneden ihtiyaç duyan herkesin ücretsiz faydalanacağını belirterek, IOM’in ilçeye yaptığı katkılardan dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Dar Gelirliler Ve Suriyeliler İçin Çamaşırhane Kuruluyor

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!