Darbeci generali alnının ortasından vuran kahraman astsubay

Darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman astsubay darbeci generali hiç tereddüt etmeden alnının ortasından vurdu.

23191
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darbe girişiminin seyrini değiştiren kahraman astsubay darbeci generali hiç tereddüt etmeden alnının ortasından vurdu, ardından da şehit oldu. FETÖ’cü askerler tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. FETÖ’nün cuntacı komutanlarından Tuğgeneral Semih Terz’nini, Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışılırken nasıl öldürüldüğü belli oldu.

Özel Kuvvetler Komutanlığındaki o çatışmanın ayrıntılarını güvenlik uzmanı Mete Yarar açıkladı. Özel Kuvvetler Komutanlığının içeriden ele geçirilmek istendiğini belirten Yarar, “Bir astsubay olayın şeklini değiştirmiş. Allah mekanını cennet etsin” dedi. Mete Yarar’ın anlattıklarına göre olay; “Cuntacı (Tuğgeneral) Semih Terzi adlı general içeriden 20/30 Kişilik bir grupla ÖKK karargahına giderek el koymaya çalışıyor. Komutanın odasına giderek, emir astsubayına, “Bundan sonra ben komutanım diyor. Bu arada yanında adamları var. Zekai Paşa’nın emir astsubayı tereddütsüz Silahı çekip cuntacı generali alnının ortasından vuruyor. Diğerleri de onu şehit ediyorlar.”

Yaşanan bu olayın ardından FETÖ’cü darbenin sekteye uğratıldığın belirten Mete Yarar, “Ondan sonraki gelişmeler ise ayrı bir kahramanlık hikayesi. O cuntacı ölmese bir çok eylem yapılacaktı. Türkiye o yiğit astsubayın adını ezberleyecek. Diğer ayrıntıları yarın anlatacağım. Komutanların yanındaki korumaların nasıl şehit edildiğini…” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    astsubayın mekenı cennet olsun

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!