Darbeci Komutanlar Whatsapp grubundan haberleşmiş

Dün akşam saatlerinde başlayan Darbe girişimini yapan Komutanlar aralarındaki haberleşmeyi Whatsapp grubu kurarak yapmış. Detaylar haberimizde.

23183
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün akşam saatlerinde saat 10.00 gibi başlayan milli irade ile seçilen Hükümete karşı askeri darbe teşebbüsü gerçekleşti. İlk olarak İstanbul’da FSM köprüsü ve Boğaziçi köprüsünü kapatan darbeci askerler daha sonra Ankara’da Genelkurmay Başkanlığını ele geçirdi. Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanlarını ele geçiren darbeci zihniyet Türkiye’nin 2 önemli şehrini ele geçirmeye kalkıştı. Hükümete darbe yapmayı planlayan FETÖ/PYD yapılanması halk ve emniyet güçleri tarafından lav edildi.

Darbe sonucunda 104 darbeci asker öldürüldü 2839 darbeci asker tutuklandı. Emir komuta kademesi darbeci zihniyeti tanımadığını belirtmişti. Darbe teşebbüsü sırasında 161 vatandaşımız hayatını kaybetti 1440 yaralımız vardır. MYMEMUR grubu olarak hayatını kaybeden vatandaşlarıma Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Darbeci zihniyet haberleşmeyi whatsapp grubu kurarak ilerletmiş. Whatsapp grubundan yapılan haberleşmelerde Havalimanına asker takviyeleri İstanbul Büyükşehir belediyesinin ele geçirilmesi gibi birçok detay bulunuyor. Haberimizin detaylarında sizlere darbeci komutanların whatsapp grubunda yaptıkları yazışmalarını sizlere sunuyoruz. İşte whatsapp grubundan görüntüler sizlerle.

adsiz.pngadsiz2.pngwhatsuooo1.jpgwhatsupp22.jpgwhatsuppp3.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!