Darbecilerle Mücadele eden Polislere Maaş Ödülü verilecek

Bakanlık Emniyet Genel müdürlüğüne gönderdiği yazıda Darbecilere direnen polislerin listesini istedi. Detaylar haberimizde.

23331
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Hain darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı Darbeye karşı Mücadele eden polislere yönelik Emniyet Genel Müdürlüğüne yazı gönderdi. Yazıda Emniyet mensubu polislerin listesinin istendiği ve bu polislere maaş ödülü verileceği bildirildi. Yazıda Emniyet mensuplarını iki kategoride değerlendirilmesi istendi. İlk kategori Darbecilere karşı sıcak çatışmaya giren polis mensuplarının listesi, ikinci kategoride ise karakol ve birimlerinde görevli olan polislerin listesi istendi.

Kategoriye göre verilecek olan maaş ödülü rütbeye göre de verilecek. Polislerin uzun zamandan itibaren izinlerinin de kaldırılması maaşlarına ek olarak yansıyacak. Darbecilere karşı mücadele ederken sıcak çatışmaya giren polislerin ise birim ve karakollarında bekleyen polislere karşın daha yüksek ödül alacağını bakanlık yazısında belirtti. Hain darbe teşebbüsü sırasında Gölbaşı saldırısında 42 Polisimiz şehit olmuştu. Darbe Teşebbüsünün ardından 62 Polisimiz şehit olmuş 146 polisimiz ise yaralanmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    ne oldu 60 gün geçti boş haber

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!