Dardanel’de Karantina Kararı

Türkiye’de koronavirüs vakalarında sayılar 1000’in altına düşmeye devam ederken, Çanakkale’de yer alan bir Dardanel fabrikası 14 günlük karantina kararı aldı.

65584
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs pandemisinde rakamlar normalleşme sürecine doğrudan etki etmeye devam ediyor. Özellikle ilk zamanlara göre Türkiye’nin diğer ülkelere nazaran daha umut verici rakamlar beslediği görülürken, yine de bazı sorunlar ile karşı karşıya kalınıyor. Bu bağlamda da Çanakkale merkezli bir Dardanel fabrikası, işçilerle beraber 14 günlük karantina kararı aldı. Alınan karar çerçevesinde işçiler paydosun ardından fabrika sahasında yer alan konaklama merkezlerinde kalacak.

KAP’a Açıklama Yapıldı

Çanakkale’de Dardanel Gıda’ya ait fabrikanın karantinaya alınma kararı, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a bildirildi. Bugünden geçerli olmak üzere 14 gün boyunca mesai saatleri dışında şirket tarafından gözetim altında tutulacak bir kapalı devre çalışma sistemi ile, karantina kararı duyuruldu.

“Mesai Saatleri Dışında da Gözetim Sürecek”

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Çanakkale’de yer alan fabrikada koronavirüs salgınına karşı tedbirlerin en üst düzeyde uygulanmaya devam ettiği bildirildi. Önlemler sayesinde üretim faaliyetlerinde herhangi bir problemin yaşanmadığı söylenirken, ilerleyen zamanlarda da üretimde sorun yaşanmaması adına karantina kararının alındığı açıklandı.

KAP’a bildirilen tarihten itibaren toplam 14 gün boyunca çalışanların mesaiden sonra firma sahasındaki konaklama merkezlerinde kalacağı duyuruldu. Karar, Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul’unun verdiği onay üzerine alındı. İşçiler mesai saatlerinde üretime devam ederken akşamları konaklama merkezlerinde kalacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0