Davutoğlu, Türkiye’nin Çözülmeyecek Sorunu Yoktu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin çözülmeyecek sorunu yoktur, sorunları çözemeyen bir iktidar vardır. Onlar sorun çıkaracak, biz ülke sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında rakamların yeniden artma eğiliminde olduğunu belirten Davutoğlu, bu alanda şubat ayında başka bir zirve görülebileceğini, aşılama konusunda da geri kalındığını savundu.

Türkiye’nin gündeminin “gelir adaletsizliği, yoksulluk, zamlar ve hayat pahalılığı” olduğunu vurgulayan Davutoğlu, bu dönemde Türkiye’de yoksulluk oranının yüzde 21’e, çalışan yoksulların oranının yüzde 14,4’e çıktığını, son iki yılda kepenk kapatan esnaf sayısının da 215 bine ulaştığını dile getirdi.

Yüksek Enflasyon ve Faiz Girdabı

Türkiye’nin, “yüksek enflasyon ve faiz girdabı” içine girdiğine, kişi başına düşen gelirin ise yüzde 30 azaldığına işaret eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bunlara ‘dur’ demek için yeni demokrasi diline, adalet diline ihtiyaç var. Bütün bunlara ‘dur’ demek için liyakate, ciddiyete ve ahlaka inanan insanlara ihtiyacımız var. Biz, milletimize inanıyoruz, yaşananları yakinen takip ettiğini ve not aldığını biliyoruz. Gelecek Partisi, milletimizin sabrının ülkemiz için teminat, basiretinin de vazgeçilmez bir kıymet olduğunu biliyor. Onun için biz de milletimizin sabrına güveniyoruz, basiretine inanıyoruz. Bütün bu zorluklara rağmen geleceğe güvenin, bu zor günlerden elbette çıkış vardır. Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yoktur, sorunları çözemeyen bir iktidar vardır. Onlar sorun çıkaracak, biz ise ülke sorunlarının çözümü için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Davutoğlu, Türkiye’nin Çözülmeyecek Sorunu Yoktu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!