Demokrasi Kazandı Cuntacı Zihniyet Kaybetti

MYMEMUR Haber Portalı Demokrasi ve Milli İradenin yanındayız. Dün akşam saatlerin de başlayan askeri ayaklanmaya karşı Seçilmiş Hükümete karşı yapılan darbeyi Türk halkı ve Milli İrade engellemiştir.

23182
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TSK içinde bulunan bir grup askerin gece saatlerinde darbeye teşebbüs etmelerinin bilançosu ağır oldu. Yurt Genelinde Taraflı tarafsız gerçekleşen olaylarda 90 Vatandaşımız Şehit bin 154 kişi ise yaralı olduğu bilgisi geldi. Yapılan soruşturma ve gözaltılar da Cuntacı Zihniyete hizmet eden bin 563 Askeri personel gözaltına alındığı belirtildi. Dün akşam halkın göstermiş olduğu tepki sayesinde Demokrasinin ve Milli iradenin zaferi gelmiştir. Her Cuntacı zihniyetin Hükümete darbe yapıp ülkeyi 50 yıl geri götürmesine izin vermeyen taraflı tarafsız, farklılık olmadan, farklı partilerden olan halkın birlikteliği ve beraberliği Demokrasi ışığı ve Milli irade yumruğu ile Darbe teşebbüsü bitirilmiştir.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Darbe teşebbüsünde bulunan 5’i General, 29’u Albay ve 34 askerin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. Genel Kurmay Başkan Vekili Ümit Dündar’ın son açıklamalarına göre 1563 Askerin tutuklandığı, gerçekleşen çatışmalarda 43 asker şehit olmuş, 104 darbe teşebbüsünde bulunan kişiler hayatını kaybetti.

Cuntacı zihniyetin başarılı olması halinde 400 kişilik bir atama listesi hazırlanmış. Atama listesindeki askerlerin çoğunun Jandarma Genel Komutanlığındaki kişilerden oluştuğu belirtildi. Darbe girişimini planlayan bir süre önce görevden alınan Albay Muharrem Köse başkanlığındaki 37 kişinin askeri ve sivil göreve atanacak personelin belirlendiği belirtildi. Dün akşam yaşanan olaylardan ötürü MYMEMUR ailesi olarak masum olarak vefat eden kardeşlerimiz için ailelerinin yaşadığı keder gönlümüzün en derin yerindedir. İnanıyoruz ki Demokrasi, Milli İradenin Bağımsız Türkiye’nin Vatana ihanet eden iç Güçler ve Vatana saldırıda bulunan dış güçlerin emellerine ulaşamayacaklarına inanıyoruz. Vefat eden şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!