Demokrasi nöbetinin bitiş tarihi yıllık izin yasağını da kaldırır mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde yaptığı konuşmada çarşamba akşamı demokrasi nöbetlerinin son bulacağını ifade etti. Yıllık izin yasağının da bu tarihte kaldırılacağı ön görülüyor.

23389
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Ağustos FETÖ’nün darbe girişimine karşı İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”nde milyonlarca insan bir araya geldi. Beklenen sayının çok üzerinde bir sayıya ulaşarak yaklaşık beş milyon insan tarihi mitingde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde yaptığı konuşmada 15 Temmuzda gerçekleşen hain saldırı sonrası meydanlarda tutulan demokrasi nöbetleri hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu akşam demokrasi nöbetine bir virgül koyuyoruz. Tüm Türkiye’ye sesleniyorum, çarşamba akşamı inşallah noktayı koyacağız.” ifadelerini kullandı. Çarşamba günü yani 10 Ağustos tarihi itibariyle sokaklardaki demokrasinin nöbetinin bitmesi bekleniyor. Peki; nöbetlerin bitmesi OHAL’i ortadan kaldırıp devlet memurlarının izin yasağını ortadan kaldırır mı?

10 Ağustos tarihinde demokrasi nöbetlerinin taçlandırılacak olması, bu tarihin Sevr Antlaşmasının yıl dönümü olması münasebetiyle seçilmiş olması düşünülüyor. Binlerce kamu personeli ve yakınlarının merakla beklediği yıllık izinlerin iptali yasağının Çarşamba günü kaldırılması ön görülüyor. Kamu da görevden almalar, devlet kademelerinden FETÖ üyelerinin temizlenmesi çalışmaları devam ediyor. Kamuda elli bin kamu personeli açığa alınırken her gün bunlara yenileri eklenmeye ekleniyor. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!