Deniz Kuvvetleri 2018 Yılı Astsubay Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı MSB, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 2018 yılı astsubay temini kapsamında başvuru sonuçları açıklandı. DKK astsubay temini sınav çağrısı ve seçim aşamaları için tıklayınız.

43985
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına çeşitli sınıflarda muvazzaf astsubay adayı alımı başvuru kılavuzu kapsamında 2018 yılı başvuru sonuçları açıklandı ve sınav çağrısı yapıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Astsubay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 25 – 28 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Astsubay alımı seçim aşamaları nelerdir? Birinci gün kayıt-kabul, fiziki değerlendirme ve fiziki yeterlilik testi olacak. İkinci gün mülakat ve hastane sevk işlemleri olacak.

Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir. Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) “adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

Adaylar Başvuru kılavuzunda belirtilen “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formundan 3’er adet getireceklerdir.

Adayların e-Devlet şifreleri ile birlikte gelmeleri önem arz etmektedir. Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgelerin aslı ile fotokopilerinin getirilmesi gerekiyor.

Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik veya yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru sonucunuzu görmek için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!