Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 Askeri Personel Alacak! En Az İlköğretim Mezunu

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı DKK 2019 yılı sözleşmeli er alımı başvuruları başladı En Az ilköğretim mezunu askeri personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

featured

Milli Savunma Bakanlığı “MSB” 2019 yılı personel alımları kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı “DKK” bünyesinde 1640 sözleşmeli er alımı yapacak. DKK 1640 askeri personel alımı başvuru kılavuzu kapsamında tüm şartlar yayımlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alımına kimlerin başvuru yapabileceğine dair adayların merak ettiği tüm detayları My Memur olarak hazırladık.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DKK SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor.

En az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak gerekiyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak gerekiyor.

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak gerekiyor.

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak gerekiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Sözleşmeli Erbaş ve Erler için belirtilen şartları taşıma gerekiyor.

Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DKK “YAŞ” ŞARTI

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ve sonrasında doğanlar) gerekiyor.

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 tarihi ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar) gerekiyor.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DKK “BOY-KİLO” ŞARTI

Boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak gerekiyor. Sözleşmeli er adaylarında ağırlık üst sınırı tablodaki üst sınırdan 10 kg fazla olabilir.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI “CEZAİ” HÜKÜMLER

Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlarından birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından, Firar, amir veya üste fiili taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından gerekiyor.

22 Mayıs 1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148’inci maddesinde belirtilen suçlardan birisinden mahkûm olmamak gerekiyor.

Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak gerekiyor.

Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak gerekiyor.

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak gerekiyor.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 Askeri Personel Alacak! En Az İlköğretim Mezunu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    İsmim coşkun bora ben başvuru yaptım acaba ben kabul edildiğini

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!