1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı başvuruları başladı. Deniz sınıfı, pilot, mühendis ve öğretmen sınıflarına subay alımı başvuru şartları nelerdir? MSB Deniz Kuvvetleri subay alımı yaş şartı, KPSS şartı için tıklayınız.

A+A-

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı başvuruları başladı. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanların ardından başvuru süreci de başlamış oldu. Kuvvet komutanlığına yapılacak olan alım için deniz sınıfı, pilot adayı ile mühendis ve öğretmen kontenjanları için 3 farklı ilan yayımlandı. Deniz Kuvvetleri subay alımı detayları ve başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

İlk olarak her 3 ilanda da benzer olan şartları incelemek gerekiyor. Buna göre tüm ilanlarda subay alımı yaş şartı; lisans mezunu adaylar için 27 yaşından, lisansüstü mezunları için ise 32 yaşından büyük olmamak şeklinde belirtildi. Bir diğer deyişle lisans mezunlarının 1 Ocak 1990, lisansüstü mezunlarının ise 1 Ocak 1986 ve sonrasındaki bir tarihte doğmuş olmaları gerekiyor.

KPSS şartı da 3 ilan için ortak oldu. Adayların 2016 veya 2017 KPSS P3 puan türünden 60 puan almış olmaları şartı aranacak. Kadın adaylar sadece mühendis ve öğretmen kontenjanlarına başvurabilecek. Genel şartlar arasında ayrıca herhangi bir nedenle TSK’dan çıkarılmamış olmak, bir kadın veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamıyor olmak gibi şartlar bulunuyor.

Deniz sınıfına subay alımı şartları güverte ve makine sınıflarında ayrı ayrı belirtildi. Buna göre güverte sınıfı için endüstri, deniz ulaştırma, elektrik elektronik, enerji sistemler, kontrol ve otomasyon, bilgisayar ve yazılım gibi mühendislik bölümlerinden mezun olmak gerekecek. Makine sınıfına elektrik, elektronik, mekatronik, makine, gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği vb. mühendislik mezunları başvurabilecek.

Pilot adayı kontenjanına bilgisayar, bilişim, elektrik elektronik, makine, uçak ve uzay gibi mühendislikler ile pilotaj bölümü mezunları başvurabilecek. Ayrıca yapılacak olan İngilizce yeterlilik sınavından en az 60 ve psikomotor testinden 100 puan almak, öğrenci seçme uçuş eğitiminde başarılı olmak gerekecek.

Mühendis sınıfına alımlarda yukarıda belirtilen mühendislik bölümleri ve diğer birçok mühendislik bölümlerinden mezun adayların başvuruları alınacak. Öğretmen sınıfına sadece istatistik ve uluslar arası ilişkiler mezunları başvurabilecek. Mühendisler için YDS şartı 55, öğretmenler için ise 70 olarak belirlendi. İlan metinlerine ve başvuru detaylarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler