Deprem Gerginliği Nedeniyle İBB’ye Yüzlerce Tarama Başvurusu

İstanbul ilinde yaşayan 2 bine yakın vatandaşın deprem korkusu nedeni ile, tarama testi yapılması için başvuru yaptığı gözlemlendi.

73571
Daha Fazla Göster

İstanbul ilinde yaşayan 2 bine yakın vatandaşın deprem korkusu nedeni ile, tarama testi yapılması için başvuru yaptığı gözlemlendi. İncelemelere göre en çok başvurunun Avcılar, Bakırköy ve Bahçelievler ilçelerinden yapıldığı fark edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında gerçekleşen yapı tarama testine son zamanda talep arttığı gözlemlendi. Vatandaşlara binalarının sağlamlığını ölçtürmek için test seçeneği sunan İBB Deprem kapsamında daire başkanlığı yapan Dr. Tayfun Kahraman, önümüzdeki hafta içerisinde analizlere hemen başlayacaklarını vatandaşlar ila paylaştı.

Şu anda Silivri ve Avcılar semtlerinde detaylı çalışmaların başladığını ve vatandaşların son yaşanan depremden sonra yaşadıkları binalardan şüphe duyduklarını dile getiren Kahraman, en çok başvurunun Avcılar, Bakırköy ve Bahçelievler ilçelerinden yapıldığını belirtti.

Silivri Ve Avcılar İlçelerinde Detaylı Çalışmalara Başladık

İstanbul ilinde gerçekleşecek herhangi bir deprem anında meydana gelecek hasarı en aza indirgemek için çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Kahraman, “İlimizde özellikle 2000 yılı öncesinde yapılmış olan eski mevzuata dayalı binaları çalışanlarımız ile tek tek tespit ediyoruz. Amacımız ilk önce göçme riski olan binaları belirlemek ve bu binalara müdahale etmek. Bu nedenle en riskli ilçeler olan Silivri ve Avcılar ilçelerinden başladık. Bu 2 ilçe kapsamında çalışanlarımız detaylı incelemeleri gerçekleştiriyor.” Açıklamasında bulundu.

İlimizde Toplam 790 Bin Bina

Kahraman, “Toplamda 790 bin bina bulunan İstanbul ilimizdeki bu binaların hepsine 2022 yılına kadar girip incelemesini gerçekleştireceğiz. Her şey vatandaşlarımızın sağlığı için!” cümlelerini de konuşmasına ekledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Deprem Gerginliği Nedeniyle İBB’ye Yüzlerce Tarama Başvurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!