1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Dershane Öğretmenleri Okullara Transfer Olabilecek
Dershane Öğretmenleri Okullara Transfer Olabilecek

Dershane Öğretmenleri Okullara Transfer Olabilecek

Dershane Öğretmenleri Özel Ve Devlet Okullarına Transfer Olmasının Yolu Açılıyor. Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya Ve Geometri Gibi Branş Öğretmenleri Çalışabilecek.

A+A-

Devlet okullarında Okul Aile Birlikleri Yönetmeliği'ne dayanarak öğretmen alımı yapabilecekler. Özel okullarda ise sözleşmeli yapılacaklar.

Türkçe, matematik, fizik, kimya, coğrafya ve geometri öğretmenleri özel ve devlet okullarında çalışmasının yolu açılıyor. Ek yapılacak dersler ile dershanelerin gelecek yıl kapanması ile sınava hazırlık konusunda sıkıntı yaşanacağı gerekçesiyle velilerin ısrarları üzerine bu konuda çalışma yapılmasının yolu açılıyor.

Okullar hizmet alımı yaparak ve ders saatlerinin arttırılması sağlanarak dershane öğretmenlerinin okullarda çalışmasının yolu açılıyor.

Özel okullar öğretmenlerine bir okulunda haftada 10 saat çalışma izni verecek, okul da bu izinle öğretmeni çalıştırabilecek. Bu şekilde öğretmeni görevlendirme yoluyla okullara gönderecekler ve okullar da hizmet satın almış olacak. Okullarda kurs öğretmenine ihtiyaç olduğunu belirten dershane yöneticileri kurs ücretlerinin de henüz arttırılmasıyla verilen vaatlerin yerine getirilmesiyle seneye okullarda öğretmenlerin ders vermeyebileceğinden dolayı dershane ve özel okullarda çalışan öğretmenlerin yönlendirilebileceğini dile getiriyorlar.

Bu sistem şunu gösteriyor ki dershanecilik te okullarda değişen pek bir şey olmayacak olan öğrencilerin geleceğine olacak gibi gözüküyor. Çünkü her sene değişen sistemle bu senenin geçmesiyle 10binlerce işsiz dershane öğretmeni oluşacak ve dershanelerde verilen kurslar bu kez okullarda verilecek. Peki değişen ne! Yer değişikliğinin eğitime ne katkısı olacak zaman gösterecek ama bu zaman çocuklarımızın geleceğinden ne götürecek onu da zaman gösterecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.