1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dershaneler Kapatılmayacak Mı ?
Dershaneler Kapatılmayacak Mı ?

Dershaneler Kapatılmayacak Mı ?

Milli Eğitim Bakanlığı 'nın Dershanelerin Kapatılmasını Kapsayan Kanunun İptal Edilmesi Konusunu Görüşen Anayasa Mahkemesi...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı 'nın Dershanelerin Kapatılmasını Kapsayan Kanunun İptal Edilmesi Konusunu Görüşen Anayasa Mahkemesi Kararını henüz açıklamadı.

       ANAYASA MAHKEMESİ DERSANE KANUNUNDA NE ZAMAN KARARINI VERECEK

CHP CUmhuriyet Halk Partisi, Dershanelerin kapanmasını da sağlayan ‘’Milli Eğitim Temel Kanunun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapan Kanun’u’’ Anayasa Mahkemesine 18.04.2014 tarihinde taşımıştı.

Başvuru tarihini göz önünde bulundurursak oldukça uzun bir süre geçmesine rağmen Anayasa Mahkemesinden henüz bir karar çıkmadı. Şuanda Eğitim ve Öğretime devam eden dershanelerin gözü Anayasa Mahkemesinin vereceği kararda.

Anayasa Mahkemesinin son dönemlerde verdiği kararlara bakılırsa önümüzdeki günlerde kanunun iptali yönünde karar verileceği uzmanlar tarafından tahmin ediliyor.  

Peki dershanelerin kapatılmasını kapsayan Kanunun iptal edilmesi durumunda yeni süreç ne olacak ?

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.