Destekleme Kursları Öğrenci Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK kapsamında öğrenci başvuruları 18 Haziran itibarıyla EBA Kurs modülü üzerinden başladı. Başvuru yapmak için tıklayınız.

32230
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2016-2017 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci dönem, ikinci dönem ve Yaz Dönemi iş takvimi kapsamında 3 Temmuz ile 27 Ağustos dönemi kursları için öğrenci başvuruları 19-25 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak. Yaz kursları 3 Temmuz itibarıyla başlıyor. Kurslar 27 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılacak.

Kurslara, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi veya özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapılacak.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih edecek şekilde başvurularını gerçekleştirecekler.

Özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler (özel okul öğrencileri), okullarının bulundukları ilçedeki kurs merkezlerinin birine başvurarak alacakları e-kurs şifresi ile aynı ilçedeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacaklar.

Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapacaklar.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek istedikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapacaklar.

Resmi örgün eğitim kurumu öğrencileri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okulları ve özel öğretim kurumlarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilecekler. Kılavuz için TIKLAYINIZ. Başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

dyk-kurs-takvimi.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Destekleme Kursları Öğrenci Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    eba öğrenci girişi ile giremiyoruz fen lisesi öğrencisi için öğrenci bulunamadı diyor….şaka mı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!