1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Destekleme Kursları Öğrenci Başvuruları Başladı! Şubat 2019
Destekleme Kursları Öğrenci Başvuruları Başladı! Şubat 2019

Destekleme Kursları Öğrenci Başvuruları Başladı! Şubat 2019

MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK kapsamında 2018-2019 öğretim yılı 2. dönem için öğrenci başvuruları başladı. EBA e-Kurs destekleme kursu başvurusu için tıklayınız.

A+A-

2018-2019 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu kapsamında 2. Dönem için öğretmen başvuruları EBA’da tamamlandı. 10 Şubat 2019 itibarıyla öğretmen ve ücretli öğretmen başvurularının tamamlanmasının ardından 11 Şubat 2019 itibarıyla ABE e-Kurs modülü üzerinden DYK öğrenci başvuruları alınmaya başladı.

MEB Destekleme Kursları DYK öğrenci başvuruları 11-17 Şubat 2019 tarihleri arasında olacak. My Memur olarak Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK kapsamında öğrenci başvurularına dair tüm detayları hazırladık.

MEB DESTEKLEME ve YETİŞTİRME KURSLARI DYK “ÖĞRENCİ BAŞVURU” DETAYLARI

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA web sitesinde bulunan “Giriş” butonuna tıklayarak açılan sayfada “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü” nden kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yaparak DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih eder.

Kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile bu sınavlara katılabilirler. MEB, DYK kursları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler