1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Açıldı
Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Açıldı

Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuru Ekranı Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB EBA Kurs modülü üzerinden öğretmen ve ücretli öğretmen başvurularını almaya başladı. EBA Kurs Modülüne ilk girişte dikkat edilmesi gereken önemli hususlar!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu kapsamında 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları bugün başladı. EBA Kurs modülü üzerinden başvuru modülü de açıldı.

 

Öğretmenler başvurularını yaparken dikkat etmeleri gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. EBA Kurs modülüne MEBBİS bilgileri ile giriş sağlandıktan sonra sağ üst köşede isminizin yazdığı alanda "Bilgilerim" sekmesi tıklanarak MEBBİS bilgilerinin güncellenmesi gerekiyor.

 

Eğer tayininiz çıktıysa bir önceki okul bilgileri olduğundan kurs seçiminde yine eski bilgiler olacaktır. Bu sebepten bilgilerin güncellenerek çıkış yapılması, ardından tekrar giriş yapılarak kurs talebinde bulunulması gerekmektedir.

Öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları 17 Eylül 2017'ye kadar yapılabilecek. Öğrenci başvuruları ise 18 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. Kurslar 25-29 Eylül'de tamamlandıktan sonra Kurslar 2 Ekim'de başlayıp 14 Ocak 2018'de sona erecektir.

 

Ücretli öğretmen görevlendirmesi nasıl yapılacak?

DYK’larda öncelikle kurs talebinde bulunan kadrolu ya da sözleşmeli çalışan öğretmenler, bu öğretmenlerin ihtiyacı karşılamaması hâlinde kurs merkezi müdür ve müdür yardımcılarının görevlendirilmesi esastır. Öğretmen ihtiyacının devam etmesi hâlinde ise ilçe millî eğitim müdürü tarafından çalışmasına onay verilen ücretli öğretmenler görevlendirilir.

 

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenlerin başvurularını alır. Gerekli belgeleri inceleyip değerlendirerek e-kurs modülü üzerinden öğretmen talep eden kurs merkezlerine görevlendirir.

 

Ücretli öğretmen başvuruları nasıl yapılacak?

DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.

 

Ücretli öğretmenler nasıl görev alabilecekler?

İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak değerlendirilir. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilmez.

Ücretli öğretmenlerin hangi okul/kurumlardaki derslerde görev alacakları, kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda girebilecekleri azami ders saati sınırlılığında il/ilçe komisyonu tarafından belirlenir. EBA Kurs modülü başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. Kılavuz için TIKLAYINIZBknz: EBA E-Kurs Öğrenci Başvurusu Nasıl Yapılır? EBA Kurs Öğrenci Girişi

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler