1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Olacak
Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Olacak

Destekleme Kursları Öğretmen ve Ücretli Öğretmen Başvuruları Ne Zaman Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları DYK kılavuzu yayımlanması ile tüm detaylar belli oldu. DYK kursları öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları detayları!

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzunun yayımlanmasının ardından tüm detaylar belli olmuştu.

MEB destekleme ve yetiştirme kursları DYK öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri 2018-2019 eğitim öğretim dönemi için 3 farklı dönemde olacak. 1. dönem, 2. dönem ve yaz dönemi olmak üzere üçe ayrıldı.

MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kurs başvuru tarihleri! 2018-2019 öğretim yılı destekleme ve yetiştirme kursları birinci ile ikinci dönem ve yaz dönemi iş takvimi kapsamında başvurular 1. dönem kursları için 10-16 Eylül 2018, 2. dönem kursları için 4-10 Şubat 2019 ile yaz dönemi kursları için 17-23 Haziran 2019 tarihleri arasında olacak.

Öğretmen başvuruları nasıl olacak? Kurslarda görev almak isteyen kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.

Kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler.

Ücretli öğretmenler nasıl başvuru yapacak? DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il veya ilçe komisyonuna ulaştırır.

Başvurular, Aşağıdaki bağlantıda yer alan internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlere aittir. Kurs başvuru adresi için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler