1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Destekleme Kurslarında Öğretmenler Kaç Saate Kadar Ders Verebilir?
Destekleme Kurslarında Öğretmenler Kaç Saate Kadar Ders Verebilir?

Destekleme Kurslarında Öğretmenler Kaç Saate Kadar Ders Verebilir?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için öğretmen ve ücretli öğretmen başvuruları başladı. Bu hafta sona erecek olan DYK başvuru sonrasında öğretmenler haftalık kaç saate kadar ders verebilirler?

A+A-

Millî Eğitim Bakanlığı “MEB” Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü “ÖDSGM” tarafından 2019-2020 eğitim-öğretim yılı süreci başladı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK e-kılavuzu kapsamında öğretmenler haftalık kaç saate kadar ders verebilmektedir. Destekleme kurslarında öğretmenlerin haftalık kaç saate kadar ders verebileceğine dair detayları My Memur olarak hazırladık.

ÖĞRETMENLER KURSLARDA BİR HAFTADA TOPLAM KAÇ SAATE KADAR DERSE GİREBİLECEKTİR?

Öğretmenler okulda girdiği dersler dâhil haftada toplam 40 saate kadar ders verebilecektir. Örneğin bir öğretmen okulda haftada 21 saat derse giriyorsa 19 saate kadar, okulda haftada 30 saat derse giriyorsa 10 saate kadar derse girebilecektir.

Öğretmenler haftada 40 saatten fazla ders alamamaktadırlar bu kapsamda ders ücreti hesaplamaları da normal ders ve DYK ile girilen kurslar olmak üzere farklı hesaplanmaktadır. Ek ders ücreti DYK için % 100 artırımlı olarak ödenmektedir.

DYK’DA YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİN DERS ÜCRETLERİ HANGİ MEVZUATA GÖRE ÖDENİR?

Öğretmenlerin ve kurs merkezi yöneticilerinin ücretleri, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar kapsamında belirlenecektir. Görevlendirme işlemleri ise Talim Terbiye Kurulunun 9 Numaralı kararı çerçevesinde yapılacaktır.

KURSLARA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ NASIL YAPILIR?

Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-Kurs Modülü üzerinden kurs merkezi müdürü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE DYK ÜCRETİ % 100 ARTIRIMLI ÖDENMEZ

İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak komisyonlarca değerlendirilir. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilmez.

DYK başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

56312.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler