1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları Başladı MEB 2018-2019
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları Başladı MEB 2018-2019

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Öğretmen Başvuruları Başladı MEB 2018-2019

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem EBA kurs başvuruları öğretmenler için başladı. DYK öğretmen başvuruları için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için 1. Dönem destekleme ve yetiştirme kursları öğretmen başvurularını almaya başladı. DYK öğretmen başvurusuna EBA e-Kurs modülü üzerinden yapabilirsiniz.

MEB DYK EBA Kurs başvuru tarihleri: Öğretmen başvurularının alınması ile Ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması işlemleri 10-16 Eylül 2018 tarihleri arasında olacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu takvimi kapsamında 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için öğretmen başvuruları her dönem için ayrı ayrı alınacak. Öğretmen başvurularına dair açıklama şu şekildedir.

Kurslarda görev almak isteyen kadrolu veya sözleşmeli öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler. Kurs başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ. MEB destekleme ve yetiştirme kursları e-Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler