1. HABERLER

 2. İŞ İLANLARI

 3. İŞKUR İŞ İLANLARI

 4. Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!
Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı 45 sürekli işçi alımları yapıyor. Detaylar mymemur.com.tr’de!

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Ankara ve İstanbul hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ile 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde sürekli işçi alınacaktır.

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22 Haziran 2020 – 26 Haziran 2020 tarihleri arasında sistem üzerinden online olarak yapılacaktır.

Devlet Arşivleri Başkanlığı İşçi Alımı Detayları

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı en az ilk öğretim mezunu 37 Temizlik Görevlisi ve en az Ortaöğretim 8 Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor.

Temizlik Görevlisi için aranan şartlar arasında;

Devlet Arşivleri Başkanlığı Ankara hizmet birimleri için 22 Temizlik Görevlisi, İstanbul hizmet birimleri için ise 15 Temizlik Görevlisi alımı yapıyor.

 • Son başvuru gününde 35 yaşından gün almamış olmak,
 • En az İlköğretim mezunu olmak,
 • Temizlik işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak

Güvenlik Görevlisi alımları için aranan şartlar arasında;

Devlet Arşivleri Başkanlığı Ankara hizmet birimleri için 5 Güvenlik Görevlisi, İstanbul hizmet birimleri için ise 3 Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor.

 • En az Ortaöğretim mezunu olmak.
 • Son başvuru günü 35 yaş ve altında olmak,
 • Geçerli Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına/Belgesine sahip olmak,
 • Güvenlik işi yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmaması,

Tüm adayların ise;

 • 18 yaşını tamamlamamış olmaları,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 • Erkek adayların askerlik ile ilişkilerinin bulunmaması istenmektedir,
 • Adaylar hafta sonu tatili ve diğer günlerde 24 saat esasına göre vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır.

Ankara ili için ilan edilen meslek kollarına Ankara’da ikamet edenler, İstanbul ili için ilan edilen meslek kollarına İstanbul’da ikamet edenler başvuru yapabilecektir. Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün (2 ay) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.