1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Devlet Hava Meydanları KPSS 2017/1 İle 364 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları
Devlet Hava Meydanları KPSS 2017/1 İle 364 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları

Devlet Hava Meydanları KPSS 2017/1 İle 364 Memur Alımı Branşları ve Tüm Şartları

2017/1 KPSS merkezi memur atamasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) için lise, önlisans ve lisans için toplam 364 memur kadrosu açıldı. DHMİ’ye hangi bölümlerden mezun olanlar başvuru yapacak ve başvuru şartları nelerdir?

A+A-

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirmeleri ile atanacak memur sayısı 2 bin 780 olarak ilan edildi. KPSS 2017/2 ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne (DHMİ) atanacak memur sayısı 364 olarak açıklandı. DHMi kadrolarına yapılacak atamaların kadro dağılımına göre lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru, 65 Memur ve 3 Programcı yerleştirilecek. Lise mezunu 30 Teknisyen, önlisans mezunu 140 ARFF Memuru, 46 Tekniker ve 30 İş Makinası Sürücüsü atanacak.

Lisans mezunu 50 Stajyer AİM Memuru alımına başvuru yapabilmek için; Herhangi bir lisans programından mezun olmak, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS en az D seviyesinde İngilizce bilmek ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

65 memur alımına başvuru yapabilmek için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer lisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

3 programcı alımına başvuru yapabilmek için; Matematik, Matematik-Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Matematik ve İnformatik, Matematik-İnformatik, Matematik-Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer lisans programından mezun olmak ve güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması şartı bulunuyor.

Önlisans mezunu 140 ARFF Memuru alımı için; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak, güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması gerekiyor.

46 Tekniker alımına başvuru yapabilmek için; Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi, Elektrik, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Donanımı, İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı bulunuyor.

30 İş Makinası Sürücüsü alımı için; Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Makine ya da kadro pozisyonlarına göre istenen diğer önlisans programlarının birinden mezun olmak, G sınıfı sürücü belgesine sahip olma güvenlik tahkikatının olumlu sonuçlanması ve şoför özel şartları taşıyor olmak gerekiyor.

Lise mezunu 30 Tekniker alımına başvuru yapabilmek için; İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dalları, Makine Teknolojisi Alanı ve Dalları, Bilişim Teknolojileri Alanı ve Dalları, Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Dalları, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dalları ya da istenilen diğer Ortaöğretim alanlarından mezun olmak gerekiyor.

KPSS tercih robotu için TIKLAYINIZ. Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için TIKLAYINIZ. Kurum Tipi-Adet için TIKLAYINIZ. DPB, KPSS 2017/1 Tercih Robotunu Yayımladı haberi için TIKLAYINIZ. KPSS 2017/1 İle 355 Zabıta Memuru Alımı Kadro Dağılımı için TIKLAYINIZ.

4001 Kodu İle Herhangi Lisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
3001 Kodu İle Herhangi Önlisans Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.
2001 Kodu İle Herhangi Lise Mezununun KPSS 2017/1’de Başvuru Yapabileceği Kadrolar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum