Devlet Hava Meydanları KPSS 2017/2 İle Memur Alımı Kadroları ve Şartları

KPSS 2017/2 tercihleri ile Devlet Hava Meydanlarına memur alımı yapılacak. Lisans, önlisans ve lise mezunu memur alımı şartları nelerdir? KPSS 2017/2 DHMİ memur kadroları hangileridir?

36333
Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM tarafından KPSS 2017/2 tercih kılavuzu yayınlandı. Lisans, önlisans ve lise mezunu memur alımı için merkezi yerleştirme tercihleri alınacak ve atama işlemleri yapılacak. Bu kapsamda yapılacak olan toplam 2038 memur alımı içerisinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi kadroları da yer alıyor. KPSS 2017/2 DHMİ memur alımı kadrolarını inceledik.

Lise mezunu memur kadroları DHMİ’ye ayrılan kadrolar arasında en az kadro lise mezunlarına verildi. Buna göre Adana Seyhan ilçesinde 2 teknisyen alınacak. Liselerin makine teknolojisi alanı ve tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanından mezun adaylar başvuru yapabilecek.

Önlisans mezunu memur kadroları KPSS 2017/2 tercihleri ile DHMİ’ye önlisans mezunu 133 kamu personeli alımı yapılacak. Bu kapsamda apron memuru, arff memuru, iş makinesi sürücü, şoför ve tekniker alınacak. Kadroların yer aldığı illere, aranan nitelik kodlarına ve diğer detaylara aşağıdaki bağlantıda yer alan tercih kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Lisans mezunu memur kadroları DHMİ lisans mezunu memur alımı kadroları ise toplamda 43 adet açıldı. Memur, mimar, mühendis, ekonomist ve programcı pozisyonlarına kamu personeli alınıyor. Ağırlıkta olan memur alımları 4421, 4431, 4493 nitelik kodlarıyla yapılacak. Bu detaylara tercih kılavuzundan ulaşabilirsiniz. KPSS 2017/2 tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!