1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Devlet Memurları İki Yabancı Dil İçin Daha Tazminat Alabilecekler - Yabancı Dil Tazminatı
Devlet Memurları İki Yabancı Dil İçin Daha Tazminat Alabilecekler - Yabancı Dil Tazminatı

Devlet Memurları İki Yabancı Dil İçin Daha Tazminat Alabilecekler - Yabancı Dil Tazminatı

Yabancı dil bilgisi seviye belirleme usul ve esasları hakkında yönetmelikte değişiklik yapıldı. Dil tazminatı alabilmek için gerekli 23 yabancı dile iki tane yabancı dil daha eklendi.

A+A-

Yabancı dil bilgisi seviye belirleme usul ve esasları hakkında yönetmelikte değişiklik yapıldı. Dil tazminatı alabilmek için gerekli 23 yabancı dile iki tane yabancı dil daha eklendi. Yapılan değişikle, tazminat ödenen diller arasına Arnavutça ve Boşnakça da eklendi.

Yabancı dil bilgisi seviye belirleme usul ve esasları hakkında yönetmelik kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen kapsama dahil personele, tazminat ödenecek yabancı dillerin tespiti ve yabancı dil sınavlarının düzenlenmesine ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususları düzenlemektedir.

Kadro karşılık gösterilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalışan personel dahil olmak üzere, aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu hükümlerine göre almakta olan personelden yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavına girecekleri kapsamaktadır.

4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin Tazminat ödenecek yabancı diller maddesine iki yeni yabancı dil daha eklendi.

Personelin yabancı dil tazminatı alabilmesi için Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirlenmiş olan düzeylerde başarılı olmaları şarttır. Resmi gazete metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler