Devlet Memurları KOSGEB’den Yararlanabilir mi?

KOSGEB ‘in yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere verdiği destekler oldukça avantajlı kapılar açmaktadır.

72628
Daha Fazla Göster

Devlet Memurları KOSGEB’den Yararlanabilir mi?

Devlet Memurları KOSGEB’den Yararlanabilir mi?
Devlet Memurları KOSGEB’den Yararlanabilir mi?

Verilen bu desteklerden yararlanılabilmesi adına en çok merak edilen konu memurların herhangi bir sektöre dayalı KOSGEB desteği alıp alamayacağıdır. Bilindiği üzere devlet memurları, fiilen çalıştıkları süre boyunca herhangi başka bir iş veya ticari kolda yer alamamaktadır. Bu sebeple memurlar çalıştıkları süre boyunca KOSGEB desteklerinden faydalanamazlar. Ayrıca yalnız devlet memuru olmak değil herhangi bir işte çalışıyor olmak da KOSGEB desteğini almaya engeldir. Bu destekler yeni bir iş kurmak için verilmektedir.

Sertifika Süresi

Sertifika Süresi
Sertifika Süresi

KOSGEB, iş yeri açmak isteyenler için  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi  ve bu eğitim sonrasında yapılacak harcamaları karşılamaları için ise Girişimcilik Destek Programı oluşturmuştur. Eğitimler neticesinde verilen sertifikaların herhangi bir süresi yoktur ve istenildiği zaman kullanılabilmektedir. Bu sebeple memurlar bu eğitimlere katılarak sertifikalarını alabilirler. Memuriyet halinin devam etmesi esnasında alınmak istenen bu eğitimler için tek koşul, eğitimler sonucu alınan sertifikaların memuriyet sonrasında kullanılması olmaktadır. Yani memurların KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için memuriyet ile ilişiğinin kesilmiş olması gerekmektedir.

KOSGEB eğitimlerinin alınabilmesi için bu kursların düzenlendiği kurumlara başvurmak yeterlidir. Ayrıca memuriyet hayatının sonlanmasından sonra girişimcilik ile yeni bir iş kurmak isteyen devlet memurlarının, henüz memuriyetleri bitmeden bu eğitimleri ve sertifikaları almaları da sonrasındaki zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır. Kısacası, herkes gibi devlet memurları da KOSGEB desteklerinden faydalanabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken tek koşul, kişinin devlet memurluğu ile herhangi bir bağının kalmamış olmasıdır. Ayrıca yalnızca KOSGEB değil, farklı bir iş veya ticari atılımlar da, devlet memurlarının memuriyet durumları devam ederken başvurabilecekleri bir yol değildir. Memuriyet hayatı devam ederken yapılabilecek en mantıklı şey Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi‘nin alınması ve sertifikaların hazır edilmesidir. Memurluk ile ilişiğin kesilmesinin ardından KOSGEB destekleri için rahatlık ile başvuru yapılabilmektedir. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından verilen sertifikalar süresiz olarak kullanılabildiği için, emeklilik döneminde bu sertifikaları kullanarak KOSGEB desteklerinden faydalanmak oldukça faydalı bir yol olacaktır.

KOSGEB Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Memurları KOSGEB’den Yararlanabilir mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!