Devlet memurları ve kamu personeli için istirahat raporu genelgesi yayınlandı

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kurumları Devlet memurları ve diğer kamu personeline verilecek rapor hakkında uyarıldı. Bakanlık Devlet memurları ve Kamu personeline verilecek sağlık raporlarının Başhekimler tarafından onaylanmasını istedi.

23250
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık kurumları Devlet memurları ve diğer kamu personeline verilecek rapor hakkında uyarıldı. Devlet memurlarına düzenlenen istirahat raporlarının SGK iş göremezlik uygulaması üzerinden düzenlenmesine dair 2016/12 sayılı genelgeye ilişkin duyuru yayınladı. Bakanlık Devlet memurları ve Kamu personeline verilecek sağlık raporlarının Başhekimler tarafından onaylanmasını istedi.

Sağlık Bakanlığının yayınladı duyuruda, Devletimizin ve Milletimizin varlığına, birliğine, bütünlüğüne, halkımızın can ve mal güvenliğine, demokrasimize kasteden FETÖ/PDY darbe teşebbüsü ve PKK terörü gibi suçlara karışanların ve haklarında herhangi bir sebeple adli ve idari işlem yapılanların bu işlemleri sürüncemede bırakmak ve geciktirmek amacıyla istirahat raporu almak isteyebilecekleri belirtildi.

Memur ve diğer kamu personeline sistem üzerinden rapor provizyonu alındıktan sonra gerekli görülürse mevzuatta belirlenen usullere göre sistem üzerinden rapor düzenleneceği ve onaylanacağı bildirildi. Sistemden rapor provizyonu alınamaması durumunda, kişiler başhekimliklere yönlendirilecekler. Bu konuda sorumluluklar başhekimlerde olacak ve usule aykırı rapor düzenlenmesi durumunda suç örgütlerine yardım ve suça iştirak fiili de oluşabilecek. Sağlık Bakanlığının istirahat raporları hakkındaki genelgesi için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!