Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Devlet Memurlarına yapılan yiyecek yardımlarında artık kupon ve benzeri uygulamalar kullanılamayacak!

39362
Abone Ol
Daha Fazla

Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklikle memurlara nakit yerine geçen herhangi kupon, kart, fiş ve benzeri ödeme aracı ile yemek yardımı ödemesi yapılamayacak.

19 Kasım 1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinin yardım şekli değişiklik yapıldı. Değişiklikle memurlara herhangi bir kart vb. türevi ödeme yapılamayacak.

Yiyecek yardımı sadece yemek verme şeklinde yapılır. Bu yardım, nakten veya kupon, kart, fiş, bilet ya da bu mahiyette bir ödeme aracı verilmek suretiyle yapılamaz hükmü getirildi.

Ayrıca yardım şartları maddesine de yeni hükümler eklendir: Yardımın Şartları Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler sadece yemek servisi, yardım sandığı, dernek veya bu mahiyetteki kuruluş tarafından yapılır. Yiyecek yardımı bu şekilde kurulan yemek servislerinde yapılır denildi.

Yapılan açıklamada değişikliğin Sayıştay’ın görüşü alınarak hazırlandığı belirtildi. Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde yapılan değişikliğin tam metni resmi gazete yazısı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!