1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Devlet Memurlarına yapılan yiyecek yardımlarında artık kupon ve benzeri uygulamalar kullanılamayacak!

A+A-

Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan değişiklikle memurlara nakit yerine geçen herhangi kupon, kart, fiş ve benzeri ödeme aracı ile yemek yardımı ödemesi yapılamayacak.

19 Kasım 1986 tarihli ve 86/11220 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliğinin yardım şekli değişiklik yapıldı. Değişiklikle memurlara herhangi bir kart vb. türevi ödeme yapılamayacak.

Yiyecek yardımı sadece yemek verme şeklinde yapılır. Bu yardım, nakten veya kupon, kart, fiş, bilet ya da bu mahiyette bir ödeme aracı verilmek suretiyle yapılamaz hükmü getirildi.

Ayrıca yardım şartları maddesine de yeni hükümler eklendir: Yardımın Şartları Yiyecek yardımının gerektirdiği giderler sadece yemek servisi, yardım sandığı, dernek veya bu mahiyetteki kuruluş tarafından yapılır. Yiyecek yardımı bu şekilde kurulan yemek servislerinde yapılır denildi.

Yapılan açıklamada değişikliğin Sayıştay’ın görüşü alınarak hazırlandığı belirtildi. Devlet memurları yiyecek yardımı yönetmeliğinde yapılan değişikliğin tam metni resmi gazete yazısı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler