Devlet Memurlarına 1 Derece Verilmesine İlişkin Açıklama

MEB 15 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere Devlet Memurlarına ilave bir derece verilmesine dair duyuru yayınladı.

12351
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 İlin Valiliklerine 15 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere Devlet Memurlarına ilave bir derece verilmesine dair yazı gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 31 Aralık 2015 tarihinde, Devlet Memurlarına 15 Ocak 2015 tarihinden itibaren ilave bir derece verilmesine ilişkin duyuru yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanlığına Kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan 3. Donem Toplu Sözleşmesinin 28. Maddesine göre ilave bir derece uygulanmasına ilişkin çeşitli illerden talepler geldiği belirtildi.

Bu konuda 2182 SKHK, 458 SHKK ve 5289 sayılı Kanun gereğince bir dereceden faydalanmayanların, 15 Ocak 2016 tarihinde görevde bulunanlara mezkur tarihten geçerli ilave bir derece verileceği açıklandı.

MEB tarafından konuya ilişkin olarak MEBBIS modülü kadro kaydına terfi nedeni olarak “3. Donem Toplu Sözleşme 28.madde Uyarınca Bir Derece Yükseltilmesi( 15 Ocak 2016)” butonu eklendiği bildirildi. Mezkur sözleşme gereğince ilave bir derece uygulamasının belirtilen esaslar doğrultusunda yapılacağı bildirildi.

MEB’in Devlet Memurlarına 1 Derece Verilmesine İlişkin Yazısı İçin Tıklayınız

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Memurlarına 1 Derece Verilmesine İlişkin Açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!