Devlet Personel Başkanlığı 164 Memur Atama Duyurusu

Devlet Personel Başkanlığı “DPB” 30 Nisan 2019 itibarıyla 164 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın atama kurası gerçekleştirildiğini duyurdu. Ataması yapılan memurlara dair detaylar için tıklayınız.

featured

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 164 adet şehit yakını, gazi ve gazi yakını vatandaşın atama kurası, Devlet Personel Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirildiği duyuruldu.

Atama kurasına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Sayın Ahmet KOCA, Devlet Personel Başkanı Sayın Enes POLAT ile Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Sayın Selim ÇELENK ve Başkanlık çalışanları katıldı.

MEMUR ATAMALARI MEZUNİYETLERE GÖRE YAPILDI

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

164 istihdam hakkı sahibinden 43’ünün öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, hemşire, öğretmen, sosyolog, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara,

50’sinin memur unvanlı kadrolara, 68’inin hizmetli unvanlı kadrolara, 2’sinin büro personeli pozisyonuna, 1 kişinin sürekli işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi. Atananların 94’ü erkek, 70’i kadın olarak açıklandı.

Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşların 19’u bakanlık ve bağlı kuruluşu, 15’i üniversite, 3’ü mahalli idare olmak üzere toplam sayısı 37 olarak açıklandı.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir. My Memur olarak atamalara dair kurumlardan gelecek duyuruları sizlere ileteceğiz.

Atama sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Personel Başkanlığı 164 Memur Atama Duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Liyakat nerde kaldı biri söyleyebilir mi

    Cevapla
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!