1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Devlet Personel Başkanlığı 3713 Sayılı Kanunla 257 Memur Atama Kurası Gerçekleştirildi
Devlet Personel Başkanlığı 3713 Sayılı Kanunla 257 Memur Atama Kurası Gerçekleştirildi

Devlet Personel Başkanlığı 3713 Sayılı Kanunla 257 Memur Atama Kurası Gerçekleştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hak sahibi olan 257 şehit ve gazi yakını atama kuraları gerçekleştirildi. Şehit ve gazi atama kurası sonuçlarının açıklanma zamanı belli oldu. Ataması yapılan memurlara ilgili detaylar için tıklayınız.

A+A-

17 Ocak 2018 Çarşamba Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda 3713 sayılı Kanunun ek 1 inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 257 şehit yakını,  gazi ve gazi yakınının atama kurası sonuçlandırıldı.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındığı belirtildi.

257 istihdam hakkı sahibinden; 66’sının öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, öğretmen, hemşire, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 108’inin memur unvanlı kadrolara, 80’inin  hizmetli  unvanlı kadrolara, 3  kişinin  ise işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi.

Atananların 156’sı erkek, 101’i kadındır. Atama teklifleri E- uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının; 25’i bakanlık ve bağlı kuruluşu, 15’i üniversite, 3’ü kamu iktisadi teşebbüsü olmak üzere toplam sayısı 43 olarak açıklandı.

Atama sonuçlarına 17.00’dan itibaren aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir. Atama sonuçları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler