1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Açıklaması
DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Açıklaması

DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Açıklaması

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaca 4/C’lileri ilgilendiren detaylar verildi. 4/B’ye geçiş nasıl olacak? 4/C’den 4/B’ye geçiş sınavla mı olacak? İşte detaylar.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 4/C’li kamu personellerinin 4/B’ye geçirilmesi hakkında duyuru yayınlandı. DPB, 4/C’li olarak çalışanların 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında sözleşmeli personel 4/B pozisyonuna geçişlerinde yapılacak işlemleri açıkladı.

Yapılan açıklamada, bazı kamu kurum ve kuruluşlarında, geçici personel olarak çalışanlardan sözleşmeli personel pozisyonlarına geçmek için başvuru ve muhtelif evrak talep edildiği belirtildi.

DPB’nin açıklamasında, 696 sayılı KHK hükmü uyarınca geçici personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemlerinde herhangi bir başvuru alınmayacağını, ilgililerden herhangi bir bilgi ve belge istenmeyeceği vurgulandı.

Geçici personel olarak çalışan personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemleri için yeni bir Bakanlar Kurulu Kararının yürürlüğe girmesi gerektiği, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yayınlanacak mezkûr Kararı beklemeleri ve buna göre işlem tesis etmeleri gerektiği belirtildi.

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle geçici personel olma hakkını haiz olanlardan özel sektörde çalışmaya devam edenlerin atanma haklarında, başvuru usul, esas ve sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı, atama teklifleri yeni mevzuat uyarınca sözleşmeli personel pozisyonlarına yapılacağı ifade edildi. Bu hakkın kullanımı için de herhangi bir süre kısıtı bulunmadığı açıklandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.