1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Duyurusu
DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Duyurusu

DPB 4/C'den 4/B'ye Geçiş Duyurusu

4/C’liler 4/B’ye nasıl geçecek? 4/C’liler başvuru yapacak mı? 4/B’ye geçişte sınav yapılacak mı? Devlet Personel Başkanlığı tarafından 4/C’li kamu personellerinin 4/B’ye geçirilmesi hakkında açıklama yapıldı.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 4/C’li kamu personellerinin 4/B’ye geçirilmesi hakkında açıklama yapıldı. 4/C’liler 4/B’ye nasıl geçecek? 4/C’liler başvuru yapacak mı? 4/B’ye geçişte sınav yapılacak mı? Bütün bu soruların cevabı Devlet Personel Başkanlığınca verildi.

4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla geçici personel (4/C) olarak çalışanlar 2 Ocak 2018 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde kurumlarınca sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarına atanacaklar. 4/C’li personelin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçiş işlemlerinde herhangi bir başvuru alınmayacak ve sınav yapılmayacak.

Doğum ve askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilenler hariç olmak üzere görevinden ayrılan 4/C’liler bu düzenlemeden faydalanamayacak. 4/C2liler yaptıkları işleri aynı şekilde yerine getirmeye devam edecek şekilde sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilecekler.

4/B’ye geçen memurlar yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilecek. 4/C statüsüne atama süreci devam edenler ile atamaları yapılanlar da 4/B’ye geçirilecekler. 4/B’ye geçiş durumunda iş sonu tazminatı ödenmeyecek.

Adam/ay hesabına göre kısmi süreli çalışanlar ve saat ücreti ile çalışanlar söz konusu düzenlemeden faydalanamayacaklar. Geçici personelin önceden iş sonu tazminatı ödenmiş süreleri hariç; iş sonu tazminatına esas olan toplam hizmet süreleri, yeni pozisyonlarında iş sonu tazminatına esas toplam hizmet süresi ile ücret ve izin sürelerinin hesabında dikkate alınacak.

2014/7140 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Esaslar çerçevesinde geçici personel olma hakkı bulunmakta iken; daha önce istihdam hakkından faydalanmak için başvuru yapmamış olanlar da mezkur madde hükümlerinden yararlandırılacaklar.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.