1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Devlet Personel Başkanlığı DPB 226 Memur Kadrosu İçin Şehit ve Gazi Atamasını Yaptı
Devlet Personel Başkanlığı DPB 226 Memur Kadrosu İçin Şehit ve Gazi Atamasını Yaptı

Devlet Personel Başkanlığı DPB 226 Memur Kadrosu İçin Şehit ve Gazi Atamasını Yaptı

3713 sayılı kanunla kamu kurum ve kuruluşların şehit ve gazi atama kurası Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldı. Memur atamaları hangi kadrolara yapıldı. Memur atamasına dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ÇSGB tarafından 226 devlet memurluğu kadrosuna atama kurası gerçekleştirildi. Noter huzurunda gerçekleştirilen sonuçlara DPB'nin internet sitesinden 17.00'dan itibaren öğrenebilirsiniz.

 

3713 sayılı terörle mücadele kanunu çerçevesinde EK 1 kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından belirlenen hak sahipleri için memur ataması gerçekleştirildi. 226 memur kadrosu için dağılım şu şekilde gerçekleşti:

 

226 kişiden 7'si mühendis,12'si öğretmen, 5'i tekniker, 17'si teknisyen olduğu belirtildi. 19 kişi de veteriner hekim, sportif eğitim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni ve çocuk eğiticisi unvanlı kadrolara atamaları yapıldı. 74 kişi memur, 94 kişi de hizmetli unvanlı kadrolara atandı. Ayrıca 1 kişi de işçi kadrosuna ataması gerçekleştirildi.

 

Bknz: 3713 Sayılı Kanunun Gereği 226 Şehit ve Gazi Yakını Ataması Yapılacak

Bknz: Devlet Personel Başkanlığı 226 Memur Kadrosuna Atama Sonuçları Belli Oldu

Devlet kurumları olarak dağılımlara bakılacak olursa 42 kamu kurum ve kuruluşuna atamalar gerçekleştirildi. Bu kurumlarda 19'u üniversite, 20'si Bakanlık ile bağı kuruluşları ve 2'si de KİT'ler oldu. Ayrıca 1 atama da askeri kuruma yapıldı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler