Devlet Personel Başkanlığı Staj Duyurusu Yaptı

Devlet Personel Başkanlığı lisans öğrencileri için staj programı duyurusu yaptı. Başvurular  ve tüm detaylar için tıklayınız.

32380
Daha Fazla Göster

Devlet Personel Başkanlığında lisans öğrencisi olup da staj programına katılacak öğrencilerin, İ.İ.B.F, S.B.F, Hukuk, Sosyoloji, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ve bunlara denkliği kabul edilen branşlardan birinde lisans öğrenimi görüyor olması gerekmektedir. Mezunların programa katılması mümkün değildir.

Program süresi 10 iş günü olduğundan zorunlu staj kapsamında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Staj tarihi: 7 Ağustos 2017 – 18 Ağustos 2017 (10 iş günü), Staj Ankara’da olacaktır. 10 asil, 5 yedek aday alınacak.

Programa başvuru şartları:

Staj Başvuru formunu, Kendilerince yazılacak ve 2 sayfayı geçmeyecek niyet mektubunu, Aldıkları dersleri ve not durumlarını gösterir belgeyi (transkript), Öğrenci belgesini, Nüfus cüzdanı örneğini, Vesikalık fotoğrafı, 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar [email protected] e-posta adresine göndermesi gerekmektedir.

Adayların, okullarından edinecekleri belgeler yanında e-devlet uygulamaları üzerinden edinecekleri belgeler de kabul edilecektir. Programa kabul edilen adayların belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan staj yapılmak istenilen birim, tarih ve referans bölümlerinin doldurulması zorunlu değildir.

Program içeriği şu şekildedir:

Katılımcılara, Türk Kamu Yönetimi, Kamu Personel Yönetimi, Türk İdari Teşkilatı, Kamu Personelinin Hukuki Statüleri, Yönetim Teknikleri ve benzeri alanlarda eğitim verilecektir. Katılımcılar eğitim programı dışında kalan sürelerde görevlendirildikleri Daire Başkanlıklarında uygulamaya dönük faaliyetler yürüteceklerdir.

Katılımcılardan kendilerine programın ilk günü bildirilecek konularda araştırma yapmaları ve programın son gününde konuya ilişkin bulgularını rapor ve sunum ile paylaşmaları beklenilmektedir.

Stajyerlerin hak ve yükümlülükleri şunlardır:

Katılımcılar, Ücretini ödemek kaydıyla yemekhaneden, Ücretsiz olarak da servislerden faydalanabilirler. Programı başarıyla tamamlayanlara “katılım belgesi” verilecektir. Katılımcılar, ilgili mevzuatında Devlet memurları için öngörülen yaz dönemi kılık kıyafet kurallarına uymakla yükümlüdür. Program esnasında katılımcılar için mesai saati 10.00-17.00 şeklinde uygulanacaktır. Katılımcılara herhangi bir ödeme (ücret vb.) yapılmayacaktır. Staj başvuru formu için TIKLAYINIZ. Staj duyurusu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Personel Başkanlığı Staj Duyurusu Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!