1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Devlet Su İşleri 45 Memur Alımı Yapacak
Devlet Su İşleri 45 Memur Alımı Yapacak

Devlet Su İşleri 45 Memur Alımı Yapacak

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında Devlet Su İşlerine lisans ve önlisans mezunu 45 memur alımı yapılacak. DSİ memur alımı başvuruları 20 Aralık’a kadar devam edecek. DSİ memur alımı kadro detayları için tıklayınız.

A+A-

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne DSİ kadrolu 45 memur alımı yapılacak. DSİ’ye KPSS 2018/2 merkezi atama kapsamında lisans mezunu 35 kadrolu devlet memuru alımı ile önlisans mezunu 10 kadrolu devlet memuru alımı yapılıyor.

KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda KİT’lerle ilgili hususları da dikkate alarak tercih yapmakta fayda var. Devlet Su İşlerine 35 memur alımı lisans mezunları için memur, mimar, mühendis unvanlarında; önlisans mezunları için sadece memur unvanlarında olacak.

My Memur olarak hazırladığımız PDF dosyasında DSİ memur alımı kadro, kontenjan detaylarına bakabilir ve hangi ilin hangi unvanda memur kadrosuna alım yaptığını inceleyebilirsiniz. Ayrıca başvuru genel şartlarına aşağıdaki ilan haberimizden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 memur atamasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü kadroları için tercih yapacak adayların belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

KİT’lerle ilgili açıklama ve uyarı! (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nü de kapsamaktadır.)

1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz.

Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.

DSİ memur alımı kontenjanları detayları için TIKLAYINIZ. KPSS 2018/2 memur alımı tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler