Devlet Su İşleri 45 Memur Alımı Yapacak

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih kılavuzu kapsamında Devlet Su İşlerine lisans ve önlisans mezunu 45 memur alımı yapılacak. DSİ memur alımı başvuruları 20 Aralık’a kadar devam edecek. DSİ memur alımı kadro detayları için tıklayınız.

49441
Daha Fazla Göster

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne DSİ kadrolu 45 memur alımı yapılacak. DSİ’ye KPSS 2018/2 merkezi atama kapsamında lisans mezunu 35 kadrolu devlet memuru alımı ile önlisans mezunu 10 kadrolu devlet memuru alımı yapılıyor.

KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda KİT’lerle ilgili hususları da dikkate alarak tercih yapmakta fayda var. Devlet Su İşlerine 35 memur alımı lisans mezunları için memur, mimar, mühendis unvanlarında; önlisans mezunları için sadece memur unvanlarında olacak.

My Memur olarak hazırladığımız PDF dosyasında DSİ memur alımı kadro, kontenjan detaylarına bakabilir ve hangi ilin hangi unvanda memur kadrosuna alım yaptığını inceleyebilirsiniz. Ayrıca başvuru genel şartlarına aşağıdaki ilan haberimizden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2018/2 memur atamasında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü kadroları için tercih yapacak adayların belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

KİT’lerle ilgili açıklama ve uyarı! (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nü de kapsamaktadır.)

1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz.

Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.

DSİ memur alımı kontenjanları detayları için TIKLAYINIZ. KPSS 2018/2 memur alımı tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Devlet Su İşleri 45 Memur Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!