1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Devlet Tiyatroları 8 İl'de 6 Pozisyon İçin En Az Lİse Mezunu Personel Alacak
Devlet Tiyatroları 8 İl'de 6 Pozisyon İçin En Az Lİse Mezunu Personel Alacak

Devlet Tiyatroları 8 İl'de 6 Pozisyon İçin En Az Lİse Mezunu Personel Alacak

Devlet Tiyatroları kamu personeli alım ilanına göre 8 İlde 6 Pozisyon için toplam 57 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bugün yayımlanan kamu personeli alım ilanına göre 8 İlde 6 Pozisyon için toplam 57 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIMI KPSS EN AZ 60 PUAN ŞARTI

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan Devlet Tiyatroları toplam 57 personel alımı gerçekleştirecek. Alım Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alımı kapsamında yapılacak. Alım Ortaöğretim yani lise, Önlisans ve Lisans düzeyinde gerçekleşecek. KPSS şartı ise en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

HANGİ İLLERE PERSONEL ALIMI YAPILACAK?

Devlet Tiyatroları tarafından yayınlanan ilana göre, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Konya illerine alım gerçekleşecek.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR HANGİSİ?

Devlet Tiyatroları toplamda 6 pozisyon alımı için ilan yayınladı. Merkez ve taşra teşkilatına yapılacak olan alımda, aşçı alımı, güvenlik görevlisi alımı, kaloriferci alımı, şoför alımı, temizlik personeli alımı ve yer gösterici alımı yapılacak.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIMI ÖZEL ŞARTLAR

1. Kurumumuz Merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak olan;

2. Kapıcı - Kaloriferci kadroları için önlisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

3. Aşçı kadrosu için ön lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

4. Yer Gösterici kadrosu için lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P3 Puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

5. Temizlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

6. Güvenlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

7. Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından İŞKUR tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

8. Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

9. Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

DEVLET TİYATROLARI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Devlet Tiyatroları personel alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22/07/2019 - 26/07/2019 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

İlan metnine aşağıda bulunan linkten erişim sağlayabilirsiniz..

pdf.jpg

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler