Devlete aktarılan FETÖ varlıklarının değeri açıklandı

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile el konulan FETÖ varlıklarının değeriyle ilgili açıklama yapıldı. Eı konulan FETÖ mallarının değeri ne kadar?

23261
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz darbe kalkışması sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile el konulan FETÖ varlıklarının değeriyle ilgili açıklama yapıldı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kararnameye istinaden el konularak Devlete aktarılan FETÖ bağlantılı kurum ve kuruluşların mülkiyetleri, varlıkları ve alacaklarının 1 milyar doların üzerinde olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan, FETÖ ile bağlantılı vakıfların, Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, diğer kurum ve kuruluşların ise Hazine Müsteşarlığı’na aktarıldığını belirtti. Canikli, eğitim kurumlarının büyük bir bölümünün yine eğitim kurumu olarak faaliyetine devam edeceğini, binalar o amaçla kullanılacağını, aynı şekilde sağlık kuruluşlarının aynı amaçla kullanılacağını söyledi.

Nurettin Canikli, kapatılan okul, yurt ve üniversitelerin hepsinin binalarının olduğunu ve bu binaların çok kıymetli araziler üzerine kurulduğunu belirterek, bunların toplam değerinin 1 milyar dolardan çok fazla olduğunu ifade etti. Bazı dış güçlerin darbecileri desteklediğini söyleyen Canikli, bunlardan birisinin S&P olduğunu ifade etti. Türkiye’den para çıkışı olmadığını, tam tersi yeni yatırım haberleri geldiğini dile getiren Canikli, “Lübnan orijinli Odeabank, 1 milyar lira sermayesini artırmak için dün BDDK’ya başvurdu, kabul ettik. Yakında getirecek” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!