DGS Giriş Belgelerine Erişim Sağlanabiliyor

ÖSYM, 9 Ağustos 2020’de gerçekleştireceği Dikey Geçiş Sınavı’nın giriş belgelerini resmi internet sitesi adresinde yayımladı.

65753

9 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan 2020 Dikey Geçiş Sınavı’nın giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklana neticesinde, 9 Ağustos’ta uygulanacak sınavın sınava girecekleri bina ve salon bilgileri adaylar ile paylaşıldı. Meslek Yüksekokulları, Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının katılım göstereceği sınavın gerçekleştirileceği salonlar ve binalar netlik kazandı.

Giriş için Gerekli Belgeler

DGS’ye girecek olan adaylar, sınava girmeden önce yer bilgilerini gösteren sınava giriş belgelerini ÖSYM’nin resmi internet sitesinden alabilecek.

Ais.osym.gov.tr adresinden erişime açılan panelde T.C Kimlik Numaraları ve kullanıcı şifreleri ile sisteme erişim sağlayan adaylar, sınava giriş belgelerini alabilecek. 9 Ağustos’ta gerçekleştirilecek sınav için son giriş saatleri de sınava giriş belgesinde yer alıyor.

3 yıldır uygulanan karar neticesinde sınavlardan 15 dakika önce salonlara aday alınmıyor. Bu bağlamda da Dikey Geçiş Sınavı çerçevesinde saat 10.00’ın ardından hiçbir aday sınav salonlarına alınmayacak.

DGS Nedir?

DGS veya uzun hali ile Dikey Geçiş Sınavı, meslek yüksekokullarından veya Açıköğretim Ön Lisans Programından mezun olan öğrencilerin 4 yıllık lisans eğitimine geçişini sağlayan sınavdır. Sınav, bu yıl 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Tercih tarihleri ile ilgili bilgiler ÖSYM tarafından verilecek.

Exit mobile version