DGS Sınavı Ne Zaman? Saat Kaçta Başlayacak?

İki yıllık meslek yüksek okulu ve açıköğretim ön lisans programında eğitim gören öğrencilerin lisans programlarına geçişini sağlayacak olan DGS sınavı büyük bir önem taşıyor.

65632

Adayların sınava giriş belgesi ile birlikte zorlu sınava gireceklerinden dolayı yaşadıkları heyecan bilinirken, DGS ile ilgili detaylar da belli olmaya devam ediyor. 2 yıllık meslek yüksek okullarında ve AÖF ön lisans programlarında eğitim gören öğrencilerin 4 yıllık programlara atanmasını sağlayan DGS, 9 Ağustos tarihinde sınava girecek. Sınav ile ilgili diğer detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

DGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Dikey Geçiş Sınavı olarak da bilinen DGS, bu sene koronavirüs pandemisi nedeniyle 9 Ağustos 2020 tarihin ertelenmişti. Ertelenen sınavın belirtilen tarihte yapılacağı kesinleşirken sınav saat 10.15’te başlayacak. Diğer tüm sınavlarda son yıllarda uygulanan kararlar gibi, DGS sınavı için de adaylar son 15 dakikaya kadar içeri kabul edilecek. Saat 10’dan sonra, hiçbir aday salona alınmayacak. Sınav 150 dakika sürecek.

Giriş Belgesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Adayların adına büyük bir öneme sahip olan sınava giriş belgesi ile ilgili olarak da ÖSYM tarafından net bir açıklama bekleniyor. 2020 DGS başvuru havuzunda sınava giriş belgelerinin sınavdan 10 gün öncesinden başlamak üzere verileceği söylenirken, adaylar sınav giriş belgelerini kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama şansına sahip olacak.

Exit mobile version