1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. DHMİ 112 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
DHMİ 112 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

DHMİ 112 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı stajyer-asistan hava trafik kontrolörü alımı başvuru sonuçları ve sınava çağrılan adaylar için sınav tarihleri duyurusu yapıldı. Başvuru sonuçları, sınav konuları!

A+A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi “DHMİ” Genel Müdürlüğü asistan - stajyer hava trafik kontrolörü giriş sınavına katılacak aday listeleri belli oldu. DHMİ personel alımı sınav konularını araştıran adaylar için de bu haberimizde My Memur olarak gerekli detayları hazırladık. Aşağıdaki “PDF” bağlantısından DHMİ 112 kamu personeli alımı “asistan - stajyer hava trafik kontrolörü giriş sınavı” listelerine ve tarihlerine ulaşabilirsiniz.

Stajyer-Asistan Hava Trafik Kontrolörü ilanına başvuru yapan, durumu olumlu olan ve sınava katılacak adayların listesi EK-1'de belirtilmiş olup; adayların belirtilen tarihte ve saatlerde Genel Müdürlüğümüzde yapılacak sınava katılmaları gerekmektedir.

Sınava girecek adayların Ek-2'de bulunan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formunu EK-3'te yer alan talimatlara göre doldurarak (3 nüsha) sınav günü yanında bulundurmaları ve 60 puanı geçen adayların formlarını teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenilen Belgeler: Nüfus Cüzdanı ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formudur. Aşağıdaki PDF bağlantısından ulaşabilirsiniz.

DHMİ PERSONEL ALIMI SINAV KONULARI NELERDİR?

Bilgisayar destekli seçme sınavı veya yazılı sınav ve sözlü sınav, aşağıda belirtilen konularda yapılır. Sınav Komisyonu tarafından gerekli görüldüğü hallerde; sınav konularında değişiklik yapılabilir.

Bilgisayar destekli seçme sınavı; Bilgisayar ortamında; algılama, reaksiyon, üç boyutlu düşünme, hızlı ve doğru karar verebilme özelliklerini tespit etmeye yönelik, önceden hazırlanmış EUROCONTROL veri tabanı kullanılarak yapılır.

Yazılı sınavlar; Genel yetenek, muhakeme, zeka, hafıza ve çabuk karar verme, şekil, rakam ve harf kombinasyon ve dizilerinin tespiti gibi özellikleri test etmeye yönelik 50 sorudan oluşur.

Sözlü sınavlar; Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden değerlendirilmesi ve her bir konu grubu için ayrı ayrı puan verilmesi suretiyle gerçekleştirilir.

Adayların sesli iletişimde yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmak gibi ifade yetersizlikleri de göz önünde bulundurularak yapılacak Sesli İletişim Değerlendirmesini de içerir.

Sınava katılacaklar listesi için tıklayınız:

pdf.jpg

İlan tam metni ve sınav detayları için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler