DHMİ 2019/1. Dönem e-Tayin Başvuruları Başladı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ 2019 yılı 1. Dönem e-tayin başvuruları başladı. DHMİ 2019/1 tayin kontenjanları ve başvuru şartları açıklandı. DHMİ personel tayin duyurusu için tıklayınız.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından 2019/1. Dönem e-tayin duyurusu yayımlandı. ​2019 yılı 1.Dönem E-Tayin başvuruları 15 Mayıs – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında dhmionline sistemi üzerinden gerçekleştirilebilecek olup e-tayin kontenjanları ve ilgili tamim ekte yer almaktadır.

DHMİ Personeli Yer Değiştirme Usul ve Esaslar Yönergesi kapsamında isteğe bağlı yer değiştirme suretiyle naklen tayin taleplerinin gerçekleştirilebilmesi için 2019 yılı I. dönem tayinler,  dhmionline sistemi üzerinden 15.05.2019- 24.05.2019 tarihleri arasında açılacaktır.

İsteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunacak personel aşağıda belirtilen hususlara dikkat edecektir.

1. Başvuru tarihinin son gününe kadar  sistem üzerinden başvuru yapabilecektir.  Başvuru tarihinin son günü olan 24.05.2019 tarihi saat 17:30’dan sonra başvuru ve onaylama işlemi yapılamayacaktır.

2. Sistem üzerinden ilgili kontenjanlara tercih sıralaması yaparak müracaat edecek ve oluşturulan müracaat formunu kaydedip onaylayacaktır.  Onaylama işlemi sonrasında tercihlerde ve başvurularda değişiklik yapılamayacaktır.

3. Söz konusu müracaat formunun çıktısı alınıp kendisi ve ünite amirince imzalandıktan sonra müracaat formu taratılarak dhmionline sistemi üzerinden üniteleri aracılığıyla  en geç 31.05.2019 tarihinde İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde gönderilecektir. Personel tarafından imzalanıp ünite amirince onaylanmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir. (Fiziki olarak evrak gönderilmeyecektir.)

4. 2019/1 E-Tayin döneminde Hava Trafik Kontrolörü, Memur, Tekniker/Teknisyen (Makine), Tekniker/Teknisyen (Elektrik), ARFF Memuru, Apron Memuru, Şoför, İş Makineleri Sürücüsü ve Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanlarında kontenjan açılmış olup kontenjan sayıları ve tayine kapatılan birimler Kuruluşumuzun web sayfasında ilan edilecektir.

5. Memur pozisyonunda açılan kontenjanlara; Memur, VHKİ, Bilgisayar İşletmeni pozisyonlarında görev yapan personel müracaat edebilecek ve mevcut unvanı ile naklen tayin olacaktır.

7. Tekniker (Makine) pozisyonunda açılan kontenjanlara; Tekniker (Motor, Makine-Motor, Makine, Sıhhi Tesisat, İklimlendirme, İklimlendirme-Soğutma) pozisyonlarında görev yapan personel ile Teknisyen (Sıhhi Tesisat, Klima, Kalorifer, Sıhhi Tesisat-Isıtma, Makine, Motor, Makine-Motor, Metal işleri, İklimlendirme-Soğutma, İklimlendirme, Kaynak Kaporta, Tesviye) pozisyonlarında görev yapan personel müracaat edebilecek ve mevcut unvanı ile naklen tayin olacaktır.

8. Tekniker (Elektrik) pozisyonunda açılan kontenjanlara; Tekniker (Elektrik) ve Teknisyen (Elektrik) pozisyonlarında görev yapan personel müracaat edebilecek ve mevcut unvanı ile naklen tayin olacaktır.

9. İsteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin durumları Kuruluşumuz Yer Değiştirme Usul ve Esasları Yönergesi ve eki tabloya göre değerlendirilecek, şartları taşımayan personelin müracaatları işleme alınmayacaktır.

10. İsteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan personelin durumu incelenirken Kuruluşumuz Yer Değiştirme Usul ve Esaslarının 7. Maddesi kapsamında değerlendirme yapılacaktır.

11. Tayini onaylanıp, tebligat işlemi gerçekleştikten sonra tayininden feragat eden personel takip eden iki dönem tayin talebinde bulunamayacaktır.

12. Yer değiştirme talebi gerçekleşmeyen personele ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Sistem üzerinde ilgililere gerekli duyuru yapılacaktır.

EKLİ LİSTE (2019-1.Dönem E-Tayin Kontenjanları)​ için tıklayınız:

excel-001.jpg

İlgili Tamim​ için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DHMİ 2019/1. Dönem e-Tayin Başvuruları Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!