1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. DHMİ 226 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1
DHMİ 226 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

DHMİ 226 Memur Alımı Yapacak! KPSS 2019/1

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS merkezi yerleştirme ile lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 226 memur alımı yapacak. Memur alımı başvuru şartları My Memur haberde.

A+A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2019/1 kadrolu memur alımları kapsamında lise, önlisans ve lisans mezuniyetlerinden çeşitli branşlarda personel alımı gerçekleştirecek. Başvurular 18 Temmuz'a kadar devam ediyor. DHMİ memur alımı başvuru özel ve genel şartlarını sizler için hazırladık. İşte detayları ile KPSS tercihlerinde DHMİ personel alımları.

Kamu iktisadi teşebbüslerine ait pozisyonları tercih edecek adayların, belirtilen istisnalar hariç olmak üzere üç yıllık hizmet süresini tamamlamadıkça yerleştirme işlemlerine katılamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. My Memur olarak aşağıda hazırladığımız haberimizi incelemenizde fayda vardır.

DHMİ PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Önlisans mezunu 36 ARFF Memuru, 34 Tekniker alımı olmak üzere toplam 70 personel alımı yapılacak.

Lise mezunu 35 Teknisyen alımı yapılacak.

Lisans mezunu 45 ARFF Memuru, 31 Stajyer AIM Memuru, 39 Memur, 6 Mühendis olmak üzere toplam 121 personel alımı yapılacak.

Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMİ için 226 kadrolu devlet memuru alımları yapılacak.

DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖZEL DURUM

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün “7322” nitelik kodunun kullanıldığı pozisyonlarında istihdam edilecek personel 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 2. Maddesine göre istihsal edilen Havacılık tazminatına ilişkin Yüksek Planlama Kurulu Kararı eki II sayılı cetvelinde terminal hizmetlerinde görev yapacak olup, adayların tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

ARFF MEMURU (İTFAİYECİ) ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait ARFF Memuru (İtfaiyeci) pozisyonunu tercih edecek adayların aşağıdaki şartları da taşımaları gerekmektedir:

a) En az 1.65 metre boyunda olmak.

b) Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 10 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak. (Tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır)

c) Astım, bronşit, nefes darlığı, epilepsi, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık, ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik rahatsızlığı bulunmamak.

ç) Aşırı psikolojik duyarlılık ve heyecan, davranış bozuklukları, kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, karanlık korkusu, kan tutması vb. psikolojik ve sinirsel rahatsızlıklardan herhangi birine yakalanmamış olmak.

d) "c" ve "ç" maddelerinde belirtilen bedensel ve psikolojik yapı ile yurdun her yerinde ARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru olarak görev yapabileceğine dair tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden "Sağlık Kurulu" raporu almış olmak.

DHMİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlan edilen kadro veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak. (5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28’inci maddesi gereğince Mavi Kart sahibi olup Mavi Kartlılar Kütüğüne kayıtlı adaylar bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara başvuramazlar.)

18 yaşını tamamlamış olmak. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler. Kazai rüşt kararının tercih işlemlerinin son günü itibariyle alınmış olması gerekmektedir.)

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Kılavuzda yer alan “kadroları” tercih edecek adaylar için;

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

KILAVUZDA YER ALAN “POZİSYONLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak gerekiyor. Askerde bulunan adaylar da tercih yapabileceklerdir.

Kılavuzda yer alan “pozisyonları” tercih edecek adaylar için; Görevini yapmalarına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engel ile engelli olmamak gerekiyor.

KILAVUZDA YER ALAN “KADROLARI” TERCİH EDECEK ADAYLAR İÇİN;

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak gerekiyor. Kılavuzda kadro detaylarında yer alan nitelik kodlarını ilgili kod kılavuzundan inceleyebilirsiniz.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

KİT'leri tercih edecek adaylar için uyarı:

55000.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler