DHMİ Genel Müdürlüğü 88 kamu personeli alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarına 63 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ile 25 Asistan Hava Trafik Kontrolörü olmak üzere toplam 88 kamu personeli alımı yapılacak.

23650
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından 88 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatlarına 63 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ile 25 Asistan Hava Trafik Kontrolörü olmak üzere toplam 88 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. DHMİ’nin 88 kamu personeli alımına lisans mezunu olup 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP3 türünden en az 70 puan almış olan adaylar başvuru yapabilecekler.

DHMİ kamu personeli alımına başvurular 29 ağustos 2016 tarihinde başlayıp 30 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Adaylar başvurularını DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile yapabilecekler. Başvurular sonucunda yazılı ve sözlü sınava katılacak aday listesi ile sınav tarihi ve yeri DHMİ’nin resmi internet adresinden ilan edilecek olup ayrıca tebligat yapılmayacak.

DHMİ asistan hava trafik kontrolör alımına başvuru yapabilmek için; T.C. vatandaşı olmak, lisans mezunu olmak, geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak gerekiyor. Ayrıca ICÂO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu istenecek. Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olanlar başvuru yapamayacak.

DHMİ stajyer hava trafik kontrolör alımına başvuru yapabilmek için; T.C. vatandaşı olmak, 5 Aralık 1990 ve sonrasında doğmuş olmak, lisans mezunu olmak, ICAO ANNEX’l kriterlerine uygun “Hava Trafik Kontrolörü olur” ibareli sağlık raporu almak gerekiyor. Ayrıca son başvuru tarihi itibariyle, İngilizce dilinde YDS sınavından en az 70 veya bu puana denk ÖSYM Başkanlığı tarafından 14 Ocak 2015 tarihinde yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil belgesine sahip olmak şartı bulunuyor. DHMİ 88 kamu personeli alımına ilişkin detaylı bilgi,alım yapılacak iller ve kontenjanlar ile ilan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!