1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Kamu Personeli Alımı Yapacak
Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Kamu Personeli Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ Kamu Personeli Alımı Yapacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü asistan hava trafik kontrolörü giriş sınavı duyurusu Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlandı. DHMİ kamu personeli alımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

A+A-

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü DHMI (Taşra) teşkilatında 10 adet Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapacağını duyurdu. DHMİ tarafından yayımlanan ilana göre,başvurular 13 Eylül 2017'de başlayacak. 22 Mayıs 2016 tarihli Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan aranıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/C Bendi kapsamında istihdam edilmek üzere, 31 Ocak 2007 tarih ve 26420 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde belirtilen hükümler çerçevesinde aşağıdaki şartlara haiz açıktan atama ile personel alınacaktır.

Asistan hava trafik kontrolör adayları için aranan genel şartlar şunlardır:

T.C. vatandaşı olmak, 4 yıllık fakülte veya 4 yıllık yüksek okul mezunu olmak Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak, ICÂO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, ( aranan şartlar DHMİ adresinde yer alan Hava Trafik Kontrol Hizmetleri Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde yazılı bulunmaktadır.)

İlan edilen KPSSP3 puan türünden 70 ve daha üzeri puan aldığını belgelemek, Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır ve yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.)

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor.

Sınavların yapılış şekli şu şekildedir; Adayların seçiminde; Hava Trafik Kontrol adayları için geliştirilmiş, bilgisayar destekli seçme sınavı veya Genel yetenek, muhakeme, zeka, hafıza ve çabuk karar verme gibi özellikleri test etmeye yönelik yazılı sınav ve

Türkçe ve İngilizce dillerinde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak gibi özelliklerin tespitine yönelik sözlü sınav şeklinde uygulanacaktır.

Başvuru şekli şu şekilde olacak: Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyon sayısının 5 katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli seçme programı sınavına veya yazılı yarışma sınavına çağırılacaktır. Söz konusu açıktan atama ile atanması öngörülen pozisyondan şartların uymaması nedeniyle atama yapılamaması halinde sıradaki adaya hak tanınacaktır. Adaylar; Bilgisayar destekli seçme programı sınavı veya yazılı sınavlarda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacaktır.

Sınava girmek isteyen adaylar; Genel Müdürlükten veya Kuruluşumuz resmi internet adresinden (DHMİ) temin edecekleri Aday Başvuru Formu, Adli Sicil Kaydı Beyanı ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu doldurarak, aşağıdaki belgelerle birlikte 13 Eylül 2017 - 25 Eylül 2017 tarihleri arasında DHMİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında olacak şekilde şahsen veya posta yoluyla başvuracaklardır.

Başvuruda istenecek belgeler şu şekildedir: Yüksek öğrenim diploması veya bitirme belgesinin fotokopisi, 4,5x6 ebadında 2 adet vesikalık fotoğraf, KPSS sınav sonuç belgesinin çıktısı, aday başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil kaydı beyanı, hava trafik kontrolör lisansı fotokopisi, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu istenmektedir. Başvurularla ilgili detaylı ilan metni için TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler